Skrytá tvář Muny

Skrytá tvář Muny

Tak se jmenuje hledačka, která byla otevřena na Muně u Salisova, blízko Mikulovic. V areálu bývalého Muničního skladu vzniklo v roce 2011 Městečko nevládních neziskových organizací iniciované z Hnutím Brontosaurus Jeseníky. Spoustu aktivit, které Hnutí Brontosaurus Jeseníky a další neziskovky na Muně dělají, letos doplní hledačka po stopách Němce Kurta Schädla, která nás provede částí areálu a odkryje mnohá jeho tajemství. Trasa je fyzicky lehká, ale náročná na orientaci. Na klidné projití budete potřebovat asi 2 hodiny.

K návštěvě je vhodná od jara do podzimu, v zimě může překvapit (nikoli odradit) množství sněhu, v létě může být cesta hodně zarostlá. Hledačka je zvlášť vhodná pro dobrodruhy.

Text hledačky najdete na webových stránkách www.questing.cz, od příštího roku bude k dispozici také na informačním centru v Mikulovicích.

Malá ochutnávka z textu hledačky - zastavení 1:

"Ustaňte teď ve svém spěchu, zastavte se ve kvaltu.
Postavte se vprostřed louky na kus asfaltu.
Stará cesta na Salisov tudy kdysi vedla,
což je místo narození Němce Kurta Schädla.
Hleďte na pětici stromů, které rostou tam,
jejich název neprozradím, ačkoliv ho znám."

Hledačku vytvořili účastníci letní dobrovolnické akce Hnutí Brontosaurus Jeseníky. Projekt realizuje Actaea - společnost pro přírodu a krajinu. Hledačka vznikla za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.

  

Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem příslušné obchodní známky.