Děti

Oddíl Brďo - Mladí zálesáci

 

Do roku 2007 fungoval v Jeseníku oddíl Plameňáci pod vedením Veroniky Pěčkové a oddíl dračí ochránci pod vedením Báry Odložilové.

Začátek působení oddílu Mladí Zálesáci se datuje na podzim roku 2008, kdy se první kluci sešli a zúčastnili se závodů na Svornosti. Od té doby se scházíme pravidelně jednou týdně v klubovně. Kdykoliv však můžeme, jsme venku. Několikrát do zimy jsme byli na lesních chatách. V zimě se naši chlapci zúčastnili různých soutěží, například 1. kola přírodovědné korespondenční soutěže, ve které vybojovali 1. místa ve svých kategoriích. 

Naše kmenová základna se rozrostla na 12 členů.

Začínali jsme z ničeho. Nadšení, chuť, zápal a zájem pro myšlenky zálesáctví a tábornictví, pobytu v přírodě, to vše nám pomohlo zakusit za jeden jediný rok mnoho úspěchů, bezpočet zážitků a prožitků, obrovské množství nových i životních zkušeností, poznání sebe samotných, prohloubení a upevnění opravdového kamarádství, uznávání hodnot přírody a všeho, co k ní patří.

Strávili jsme spolu stovky hodin v přírodě - bez elektřiny, počítačů, přežili jsme i velké mrazy a chladna, několik bouří s blesky, ranní mrazíky i polední vedra. Víme, co je hlad, víme, jak chutná obyčejný suchý chlebíček, jablíčko nebo voda z horského potoka.

Během našich víkendových výprav jsme získali také ocenění Forest boys (lesní chlapci) a Woodcraft (lesní moudrost).

Oddíl je určený všem chlapcům ve věku 8-13 let.

vedoucí oddílu Ladislav Šuška

tel. 605 313 079

Výroční zpráva oddílu Brďo za školní rok 2010/2011